Březen 2014

Krátká ukázka z Silver Shadows a malý spoiler

30. března 2014 v 18:30 | Adria Morgan Night |  Novinky-Bloodlines

Před pár dny na jedné z autogramiád Richelle zmínila, že poslední dvě knihy v něčem pozmění naše pohledy nejen na Bloodlines, ale i VA sérii. Můžeme se prý těšit na chvíle, kdy budeme chtít hodit knihou o stěnu, ale i chvílí, kdy budeme děkovat bohu, že jsme ji nehodili, protože hodně fanoušků se prý dočká něčeho, co si ani nemusejí uvědomovat, že chtějí. Potom zmiňuje, že by fanoušci neměli odepisovat Alchymisty tak rychle, stejně jako by neměli kvůli Alchymistům zapomínat na Strigoje a další potencionální hrozby. Jinak i nadále se můžeme těšit na naše staré známé v podobě Rose, Dimitrije, Christiana a Lissy. Stejně jako na malý rozbroj mezi našimi milovanými postavami (Tady bych si nebyla jistá, jestli poukazovala na ty čtyři nebo někoho jinýho, hold Richelle občas naschvál na sebe lepí věty, které k sobě nepatří).

PS: Na youtube se objevilo cca 2x video z této autogramiády, ale pokaždé bylo smazáno. Pokud se objeví znovu a nebude do 10 minut pryč, tak ho přihodím později.Příprava na nový dess

18. března 2014 v 22:48 | Adria Morgan Night
Jelikož už jsem dlouho nezměnila layout blogu, tak jsem se rozhodla to změnit. Vzhledem k mé nesnášenlivosti k hercům z filmu, ale odmítám na dess strkat někoho z nich. Ale jelikož vím, že vždy se najde někdo, kdo by se neustále chytal toho, že jsem místo Zoey střelila jako Rose někoho jinýho, místo Liss taky, atd. Tak jsem se rozhodla udělat dess se Sydney a Adrianem. Tudíž mám na vás prosbu. Sama neznám herce, který by mi na Adriana seděl, takže se chci zeptat, kdo by vám vyhovoval. Co se týče Sydney, ráda budu přijímat návrhy i na ni, ale osobně mi připadá, že fotky Alony Tal jsou velice dobře použitelné a photoshop vždy dodělá zbytek.

Takže kdo je váš Adrian? A kdo je vaše Sydney?

Silver Shadows spoilers

18. března 2014 v 22:40 | Adria Morgan Night |  Bloodlines- teaser foto
Ze starého zvyku jsem přiložila ruku ke své klíční kosti, dotkla se kříže, který tam už déle nebyl. Nenech je mě změnit, modlila jsem se mlčky. Nechte mě zachovat svou mysl. Nechte mě, abych vydržela, to co přijde. ("Let me" se překládá dost blbě, protože to nemá pevný význam. Může to v tomhle spojení znamenat něco jako "pomoc mi","nechte mě", "dovol mi"- Češi pro to nemají dostatečně přesný výraz.)

"Žádná zbraň mi nemůže pomoci zachránit ji," řekl jsem. "Kromě mého uvažování. A tím jsem vyzbrojen, tak dobře, jak jen mohu být." (Předpokládám, že jde o pohled Adriana)


Malá úprava v zaměření blogu...

8. března 2014 v 21:55 | Adria Morgan Night |  moje kecy
Nelekejte se, nečekají vás žádné drastické změny. Zůstávám u VA a nehodlám na tom nic měnit, jen jde spíš o to, že jako fanoušek knížek a nefanoušek filmů jsem se rozhodla, že tento blog bude zaměřený především na knihy ze světa VA, popřípadě další Richelliny knihy. Upřímně film a novinky kolem něj mě vždy jen vytočí a kolikrát i zklamou natolik, že nejsem potom schopná psát. Nebudu lhát, film mě zklamal, natolik, že jsem ani nevěděla, že je to tolik možné. Ani Eragon, který byl naprostým propadákem mně tolik neranil, jako to co udělali z VA. Neříkám, že nebudu házet novinky, kolem případných filmů, či prvního dílu, který měl před dvěma dny premiéru v ČR, ale nebude to už hlavní náplní tohoto blogu. Prostě film mě zklamal, ale nechci dovolit, aby krom velké lítosti a zklamání ovlivnil i mé psaní a lásku ke knihám.

PS: Můžete klidně ječet, že film není taková katastrofa, ale po staženém kinoripu jsem byla jen zklamaná a rozladěná, ale po kině? Tři a půl roku jsem čekala na film. Tři a půl roku mi bylo jasné, že udělaj změny, ale s prominutím tohle není VA. Je to cosi, kde postavy a škola maj jen stejný jména, ale ani některý věci kolem Morojů, Strigojů a dhampýrů nejsou dobře! Prostě jsem schopná překousnout hodně, ale to, že vyřaděj pro knihu typické scény, udělaj z Rose a Liss holky mentálně zaseknuté někde v 14-ti, pokroutěj charaktery do nevídaných rozměrů, změněj většinu věcí kolem éteru i ras a navíc děj jede rychlostí, že člověk nepostřehne ani jestli je den/noc (Víceméně to vypadá, jako by vše jelo nonstop bez spánku hlavních postav a bez toho, aby přišel nějaký oddeech)?

Richelle o 6. knize Bloodlines série

2. března 2014 v 18:31 | Adria Morgan Night |  Novinky-Bloodlines
A máme tu malou novinku z prostředí poslední knihy Bloodlines série. Richelle napověděla v podobě pěti krátkých bodů.
1. Zapomeňte na všechno, co více o Alchymistech.
2. Zapomeňte na všechno, co víte o éteru.
3. Zapomeňte na všechno, co víte o čarodějkách.
4. Zapomeňte na všechno, co víte o tomto světě.
5. Vzpomeňte na všechny vaše nejčastější dotazy.

PS: Tak co myslíte?