Spoilery k 4.knize VA

18. července 2010 v 20:29 | Adria |  New

Blood Promise-Krvavý Slib

Tato kniha ještě není přeložena do češtiny!
Spoilery, proto pocházejí z anglické knihy!
VA kniha 4-aj

Upozorňuji, že jsou to spoiler stahované z anglických stránek a nejsem zrovna dobrá v angličtině, ale překlad by měl být přesný.
1) Rose odjela hledat Dimitrije do Saint Petersburgu (To je někde v Rusku). Rose tam hledá Moroje, aby jí pomohly najít město kde se Dimitrij narodil. V Rusku je totiš spoustu dhampýrských měst, ale skoro žádné na Sibiři a proto se rozhodla vyhledat někoho kdo by jí poradil, kde na Sibiři by mohla najít dhampýrské město. Proto hledá pomoc v Morojském baru pro boháče.
2)McDonald v Rusku stojí podle všeho za nic!!!!
3)Rose se spřátelí s lidskou alchimistkou Sydney, která jí pomáhá najít Dimitrije.
4)Rose se Sydney po nějaké době se vypravý do Sibiřského městečka Baia kde se Dimitrij narodil.
5)V Baie Rose potkává další Stínem políbenou osobu. Konkrétněji pár Oksanu a Marka. Také jí pronásleduje tajemný Moroj jménem Abe, který jí přemlouvá aby se vrátila na akademii.
6) Rose později najde Dimitrije a pokusí se ho zabít, ale je překvapena jeho vzhledem. Dimitrij jí drží jako rukojmí a odmítá jí zabít. Dimitrij Rose řekne, že jí bude držet dokud se sama nerozhodne stát se Strigojkou a být s ním navždy.
7)Rose nakonec uteče a bojuje s Dimitrijem na mostě. Rose se zraní.
8)Vyčerpaná Rose se pokouší pomoci Lisse. Kterou se pokouší zabít jistá Avery. Oksana Rose pomáhá a radí jí jak pomoci Lisse skrze pouto. Nakonec díky poutu se Rose podaří Lisse pomoci.
9)Rose se ptá Oksany a Marka jestli je možné vrátit Strigojovi jeho bývalé já a Oksana odpovídá, že ano, ale že jak to udělat ví jen Robert Dora, který je bratr Viktora Daškova.
10)Rose se vrací na Akademii. Rose se vším co se stalo svěřuje Lisse.
11)Na Akademii na Rose, ale čeká i její matka která ji oznamuje, že Abe je Rosin otec.
12)Rose příde balíček od Dimitrije. Rose se také rozhodne, že po dokončení školy musí najít Roberta Doru a pomoci Dimitrijovi, aby z něj byl zas Dhampýr.

Avery
Nevěděla jsem jak to čím je přeložit z angličtiny. Podle přesného doslovného překladu je "Duchem svázaná (anglicky: 'spirit bound')",ale netuším co to znamená. (bound= svázaný, vázany, spoutaný, připoutaný)

Robert Doru
Je podle všeho také "Duchem svázaný" ale nevím to 100%!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 19. července 2010 v 11:06 | Reagovat

Tak to je zajímavé... Strašně se na tu knížku těším. jak jen to mám do září vydržet???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama