9.kapitola-Oslava

18. července 2010 v 16:52 | Adria |  Východ slunce9.kapitola-Oslava

"Adriane já.... " začala Rose, když došli do vzdálenější chodby.
"Vím o tom" skočil jí Adrian do řeči "Nezabila si ho, že jo?"
"Ano,nezabila jsem ho. Je jiný Adriane a jen nechci, aby sis myslel ,že já a ty...Vím co jsem ti slíbila a taky to dodržím. Dám ti šanci, slíbila jsem to." nevěděla Rose co říct.
"Jak je jiný? " zeptal se Adrian šokovaně.
Rose si sedla na lavičku a povzdechla. "Vysvětlím to tobě a Lisse najednou. Je prostě jiný má totiž pořád část své osobnosti a to jen kvůli mě." objasnila Rose rychle.
"Dobře nebudu se tě ptát na podrobnosti. Počkám,ale chci vědět aspoň pár odpovědí. Souhlasíš?" posadil se vedle Rose.
"Souhlasím, ptej se." pobídla ho.
"Říkala si, že je jiný. Mluvila jsi s ním?" začal pomalu.
"Ano mluvila." přiznala a těžce polkla. Bolelo jí u srdce když pomyslela na Dimitrije.
"Stále ho miluješ." vyhrkl Adrian, bylo to spíš konstatování něž otázka.
"Ano, miluju a vždycky budu. Já vím, že ti tím ubližuju a věř mi, že nechci, ale musíš vědět, že ho miluju a vždycky budu. Na tom nic nezměním i kdybych chtěla." začali Rose téct slzy "I kdyby jsem se naučila milovat někoho jiného, nikdy už nikomu nebudu moc dát své srdce, protože patří jemu. Je mi to líto Adriane, jen chci aby si to věděl." dopověděla Rose a začala si sušit oči tak, aby si nerozmazala make-up.
Adrian chtěl odpovědět něco jako že to nemůže vědět,ale pak si to rozmyslel "Chápu, jen tě žádám dej mi jeden měsíc. Nikdo o tom nemusí vědět. Dej mi měsíc, aby si poznala i někoho jiného než jeho, a pak nebudu naštvanej, když budeš pořád chtít jeho. Tvůj dluh tím bude smazán."
"Dám ti měsíc kterej chceš,ale teď bychom měli jít."zvedla se Rose a vrátili se na oslavu.

"Lisso je tu ještě punč?"zeptala se Rose když se vrátila na oslavu.
"Jasně." podala jí další kelímek punče "Pojď jdem pro Christiana ne? Určitě je tady někde v rohu sálu a vyhýbá se lidem."
"No jo už jsem se divila jestli jste se nerozešli, když ho nikde nevidím." zavtipkovala.
"Chrisi tady jsi!" objala Lissa svého přítele když ho konečně našli v davu lidí.
"Bojíš se mě?" zeptala se Rose žertovně.
"Ne, jen jsem chtěl počkat až se dav kolem vás zmenší. Jinak všechno nejlepší Rose." zasmál se Christian.
"Děkuju" usmála se Rose. Christiana neměla moc ráda, ale teď byl její dobrej kámoš. Byla mu vděčná, že se staral o Lissu, když byla pryč.
"Rose chtěl jsem se tě zeptat jestli bys mi nepomohla s vyvíjením techniky v boji s ohněm, když teď už nebudeš mít tréninky na víc, tak bys mi mohla pomoct. Vlastně by to byl taky takovej trénink na víc." zeptal se Christian.
Rose byla v šoku, ale nepřekvapilo jí to. Christian stejně jako jeho teta Taša patřili mezi moroje zastávající názor, že by morojové měli bojovat proti Strigojům společně s Dhampýry. "Jasně, ale teď pár dní budu mít i tréninky s mojí mámou, ale klidně ti budu pomáhat." usmála se Rose.
"Tak platí. Lisso proč ještě Rose nerozbaluje dárky?" zeptal se Christia.n
"Musíme počkat na Rosinu mamku slíbila jsem jí to."odpověděla Lissa s úsměvem.
"Dárky? Jaký dárky?" zeptala se zmateně Rose
"Snad sis nemyslela, že nic nedostaneš?" zasmál se Christian "Spousta lidí mělo pro tebe dárky už, když si odešla. Takovou horu dárků jsem snad ještě neviděl." řekl už trochu vážněji.
"Jo ode mě si sice už viděla, ale ještě dvě blbosti tam ode mě máš." usmála se Lissa.

Asi po půl hodině párty během, které si Rose stihla promluvit s dalším milionem lidí se otevřely dveře a vešla do místnosti její matka. Když její matka došla až k Rose hudba se ztlumila a Adrian začal mluvit do mikrofonu.
"Tak lidi všichni už jsou tu, tak může oslavenkyně začít rozbalovat dárky." začal Adrian a zadíval se na konec místnosti, kde se rozsvítily světla a na stole pod nimi ležely dárky. Opravdu jich bylo hodně skoro až bylo divné, že se na stůl vešli. "Samozřejmě rozbalí jen pár dárků, protože by jsme tu jinak byli do zítřka. Tak se do toho pusť Rose." zasmál se Adrian do mikrofonu.
Kolem Rose se jemně rozestoupil dav, aby mohla i s jejími nejlepšími přáteli přejít ke stolu s dárky.
Rose se dala do rozbalování dárků. Nejdřív jí však podala zabalenou celkem velkou krabici její matka. Rose ji rozbalila a uviděla v ní notebook.
"Mami děkuju" objala jí Rose.
Janine byla v šoku z reakce své dcery, ale nešikovně jí obětí opětovala. "Jsou v něm uložené dějiny Morojů, Dhampýrů a dokonce i Strigojů. Je to zaheslovaná knihovna na ploše. Heslo máš uvnitř v dopise. Je to dárek i od tvého otce. Promluvíme si o tom ještě zítra na tréninku." zašeptala Janine dceři do ucha a odtáhla se od ní.
Rose byla překvapená, ale rychle se vzpamatovala a zas se věnovala Lisse a ostatním.
"Tohle je ode mě." podala jí Lissa malou krabičku zabalenou v zlatém balícím papíře.
Rose jí otevřela a v ní byl přívěsek se znakem Dragomírů. Byl nádherný ze stříbra. Lissa ho nejspíš musela nechat udělat na zakázku.
"Děkuju Lisso je nádherný." obejmula jí.
Ta se jen usmála a po odtáhnutí jí podala další dárek. Rose takhle otevřela ještě další tři dárky od Eddieho, Mii a Camille. Dostala od nich knihu o bojovém umění, nějakou kosmetiku a poukaz do obchodu v Missoule. Pak se ještě přes hodinu bavila s přáteli, a pak jí Lissa s Christianem a dokonce i Adrianem pomohli s dárky do pokoje.

Když za nimi Rose zavřela dveře všichni se usadili v malé předsíni u ní a Lissy na pokoji, která sloužila jako obývací pokoj.
"Tak do rozbalování." zasmál se Adrian spiklenecky.
"To je ode mě. Snad se ti to bude líbit. Oba jsou jak ode mě tak od Taši." podal jí Christian dva balíčky.
Když je Rose otevřela bylo jí na omdlení. V tom prvním bylo nové oblečení líbilo se jí, ale více jí upoutal druhý dárek. Bylo to velké album na fotky, když ho otevřela, tak hned na první straně byly tři fotky. Na prvních dvou byla ona s Lissou, Christianem a Tašou, ale na třetí byla ona s Dimitrijem jak se o něčem bavily. Taša je fotila z povzdálí, takže to tenkrát ani nezaregistrovali. Rose zamrkala a zavřela album. "Děkuju Christiane je to nádherné. Poděkuj za mě prosím Taše."
Všichni na Rose zaraženě hleděli, jako první se probral Adrian a podal ji tři dárky od něho. V prvním byly rudě červené šaty, v druhém voňavka kterou používala a ve třetím byly čtyři letenky první třídou do Paříže na dva dny.
"Děkuju.Adriane tos neměl." začala.
"Rose to nic není a navíc ta Paříž byla Lissy nápad." nenechal jí Adrian doříct to co chtěla.
Pak pokračovali v rozbalování, ale po hodině se rozloučili a Adrian s Christianem odešli.


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 19. července 2010 v 11:54 | Reagovat

To fotoalbum je velice zajímavý nápad... Škoda jen, že těch fotek s Dimitrijem nebylo víc :-)

2 Adria Adria | E-mail | Web | 19. července 2010 v 16:48 | Reagovat

Bylo k tomu albu se ještě několikrát vrátím.... v tom album je víc tajemství něž to vypadá!

3 pavka 91 pavka 91 | 19. září 2010 v 18:10 | Reagovat

wow .. tak to jdu honem cist.. :-)

4 Jill Jill | 17. října 2010 v 16:19 | Reagovat

xDxD voňavka :-D nwm proč ale docela mě to pobavilo, když jsem si u toho vzpoměla na Mrazivý polibek, jak Adrian Rose poslal plnou krybici parfémů :-D

5 LussyNda LussyNda | Web | 30. listopadu 2011 v 9:56 | Reagovat

wow uzasna :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama