4.kapitola-Dohoda

9. července 2010 v 11:35 | Adria |  Východ slunce
4.kapitola-Dohoda

Když dorazili do Rosina bytu bylo už 21:45.
"Proč si utekla Rose?" zeptala se Janine a posadila se na fialovou pohovku a Rose si sedla do křesla na proti.
"Sakra co jí mám říct? 'Mami víš já jsem se tak trochu do Dimitrije zabouchla. Sice jsme oba svý city popírali, ale vše se zvrtlo, když na mě Viktor seslal kouzlo chtíče a málem sem se s Dimitrijem vyspala. Pak to pokračovalo tak, že jsme na dále popírali city,ale jakmile Taša nabídla Dimitriovi, aby se stal jejím strážcem a otcem jejích dětí. Šlo všechno od deseti k pěti. Pak jsme se zas rozhodli, že to nemá cenu dokud nebudu plnoletá. Až po tom co jsem se kvůli Lisse málem zbláznila a on se na to nemohl koukat, krátce před tím něž na školu zaútočili Strigojové jsem se s ním vyspala.' To těžko, to by neskousla ani ona."
"Já musela jsem si srovnat myšlenky." řekla Rose. Byla to částečně pravda, ale ne úplná.
"Tak doufám, že sis je srovnala. Zbal si ať můžeme zítra ráno odjet."
"Ne, to ne. Dimitrij!" ozvalo se v Rosině hlavě.
"Mami mám návrh" navrhla Rose.
"Cože ty máš návrh? Ty nejsi v pozici něco navrhovat!" zaječela Janine zuřivě.
"Mami prosím dej mi den a dva dny. Pak se vrátím do školy a slibuju, že nevyvedu žádnou pitomost dokud se nestanu strážkyní." Janine ztuhla tvář.
"K čemu chceš dva dny? Abys mohla utéct? Víš jak mi dalo zabrat přemluvit paní ředitelku Kirovou, aby ses mohla bez postihu vrátit?" ptala se Janine.
"Mami já neuteču slibuju. Mohla by si tu být se mnou. Strávili by jsme spolu nějaký čas a pak bych se vrátila na Akademii sv Vladimíra. Prosím mami chci si zítra ještě něco vyřídit a pak udělám co budeš chtít." prosila Rose. Jen si přála aby její matka souhlasila. Musela si ověřit, že Dimitrij není Strigojem úplně. Stejně, pak měla v plánu navštívit Lissu. Hold ta návštěva bude o něco delší než plánovala. "Aspoň se s Lissou budeme moc pořádně připravit." pomyslela a dál čekala na matky odpověď.
"Dobrá strávíme spolu dva dny a ty si něco zařídíš, ale pod podmínkou, že za ty tři týdny doženeš učivo a budeš nejlepší potencionální strážkyní ze třídy." pokusila se její matka o úsměv. Rose měla takovou radost, že matku na okamžik objala a poděkovala.
"Pojď mami ukážu ti, kde budeš spát." zavedla jí do své ložnice.
"Spát teď? A kde budeš spát ty?" udivila se Janine.
"Mami je jedna hodina ráno. Normální lidi spí a navíc ráno ti chci ukázat Missoulu. Spát budu na gauči je dost pohodlnej. Dobrou." odešla Rose z pokoje a její matka jen udiveně zírala na dveře.
Rose si šla ustlat na gauči. Náhle, ale zas pocítila na sobě pohled. Nevěděla proč, ale donutilo jí to se jemně usmát. "Je tady a hlídá mě." usmála se Rose. Otočila se a viděla ho jak stojí venku na střeše domu, který stál vedle toho, kde bydlela ona a díval se na ní skrz velké prosklené okno, pak najednou zmizel. Šla k oknu a otevřela okno a dívala se jak začínalo pršet. Jako by i počasí bylo stejně smutné jako ona. Věděla, že je pořád někde hodně blízko.
"Proč?" vyslovila nahlas svou otázku, bylo to jediné co jí napadlo a dokonale to vystihovalo vše. Jediné co jí bylo odpovědí bylo tlumené
"Ach, Rozo" což jí řeklo víc něž tisíce slov, pak si šla lehnout.

Rose běžela po ulici a brečela. "Proč?Proč?"opakovala stále dokola. Nakonec doběhla po schodech do nějakého bytu, kde asi bydlela. Zabouchla dveře a běžela do ložnice. Všude na posteli byla krev a uprostřed té krve ležel mrtvý Dimitrij. "Né to né!" začala křičet.
"Né!" křičela Rose ze spaní.
"Rose no tak probuď se." snažila se rozpačitě Janine probudit svou dceru.
"Né, Dimitriji né!" začala se Rose budit.
"Mami co se stalo?" Janine jen na Rose dlouze zírala.
"Něco se ti zdálo. Rose řekni o čem se ti zdálo?" zeptala se jí Matka. Rose věděla, že pravdu říct nemůže, proto zas musela lhát,ale to že ze spaní volala Dimitrijovo jméno moc situaci nepomohlo.
"Zdálo se mi, jak umřela Lissa." zalhala.
"A proto jsi křičela Dimitriji?" nasadila Janine podezíravý výraz, který na ní Rose ještě nikdy neviděla. "Jo Dimitrij mě táhl od jejího těla" zalhala znovu.
"Aha, už chápu" vypravila ze sebe Janine, i když nevypadala na to, že Rose věří. "Dobrou mami." řekla Rose a otočila se tak, aby jí Janine neviděla do tváře.
"Dobrou Rosemarie." řekla a taky si šla lehnout. Pak obě usnuly.

Dimitrij celou noc stál u okna a pozoroval Rose jak spí.
"Ach, Rozo ani nevíš kolik bych ti toho chtěl říct. Ani nevíš co se děje. Tolik bych ti chtěl povědět, že jsem jiný než ostatní strigojové,ale ne dost na to, abych byl s tebou a nezabil tě. Jedna má část by nejraději teď šla dovnitř objala tě a políbila, ale ta druhá by ti nejraději prokousla hrdlo a pila z tebe dokud by ti v těle nezbyla ani kapička krve. Jsem jiný jen díky naší lásce jen díky tobě, ale nejspíš ani to nám nepomůže. Nikdy ze mě už nebude dhampýr.
Rose ani nevíš jak strašně mě ničí vidět jak strašně trpíš s vědomím, že tě nemůžu obejmout a utěšit. S vědomím, že se tě už nikdy nebudu moci dotknout, a že díky mé nesmrtelnosti tě uvidím i umírat. Jen to pomyšlení mě ničí. Ani nevíš jak rád bych vrátil čas. Kdybych věděl co se stane nikdy bych nevkročil do té jeskyně. Nevím co bych udělal, ale nedovolil bych, aby jsme tam vkročili. Vím, že bych měl zmizet a nechat tě žít svůj život, ale po tom co jsem včera viděl v tvých očích to nejde. Věděl jsem, že jsi vzhůru, ale nedokázal jsem odejít a doufal jsem,že neotevřeš oči a usneš a ráno si budeš myslet, že to byl pouhý sen. Ty si je ale otevřela a já v nich uviděl tu naději. Po dlouhé době sem v tobě skutečně spatřil paprsek štěstí. Rozo musíš vědět, že tě nikdy neopustím vždy tě budu hlídat, aby jsi byla v bezpečí tak jak jsem slíbil.Budu tvým věrným stínem. Slibuji."
pak Dimitrij opatrně vhodil oknem dovnitř jednu rudou růži a odešel. Začalo svítat.


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 pavka 91 pavka 91 | 19. září 2010 v 17:37 | Reagovat

sakra uz breciiim.. hej ses fakt super.tyto povidky jsou super..sem tvuj staly navstevnik..:-)

2 Jill Jill | 17. října 2010 v 15:02 | Reagovat

"Cože ty máš návrh? Ty nejsi v pozici něco navrhovat!" zaječela Janine zuřivě.
typická Janine :-D

3 LussyNda LussyNda | Web | 30. listopadu 2011 v 9:16 | Reagovat

uzasne napsane :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama