15.kapitola-Přípravy

27. července 2010 v 20:53 | Adria |  Východ slunce15.kapitola-Přípravy

Druhý den ráno vtrhla Liss do Rosina pokoje "Rose vstávej."budila jí Lissa.
"Co je vždy je sobota." zabručela Rose
"Dneska a zítra máme vše připravit. Zapomněla si?" připomněla jí Lissa.
Rose hned vyskočila z postele. Nezapomněla. Dnes měli připravit vše potřebné k jejich odjezdu. Bylo sice brzo, ale o to šlo. Domluvili se, že se připraví co nejdřív. Kvůli tomu, že se mohlo kdykoliv něco zvrtnout a navíc v týdnu nebudou mít čas kvůli akcím, které byly plánovány před maturitou.
"Obleč se a za 20 minut tu budou kluci." pokračovala Lissa
"Kluci?" zeptala se Rose.
"Jo Adrian nám chce pořád pomáhat." usmála se.

"Tak čím začneme?" zeptala se Rose když vešla do Lissina pokoje. Liss s kluky seděla na zemi a podávala jim nějaké papíry.
"Sedni si. Chci vám vysvětlit jak pomoci Dimitrijovi."
Rose si sedla vedle Lissy a vzala si od ní papír, který jí podala. "Ta žena kterou jsem viděla říkala, že to já jsem klíčem." vypravila Rose najednou ze sebe. Všechny to překvapilo až na Lissu.
"Vlastně měla pravdu." řekla Liss prostě. "Je to složité kvůli tomu, že to ty jsi ta která ho miluje. Budeme muset pouto použít k tomu, aby jsi mi předala tvé pocity k němu. Vlastně budeme se muset jistým způsobem mi dvě propojit, aby jsme myslely jako jedna osoba." objasňovala Lissa kamarádům.
"Jak? Nechápu to." vyhrkla Rose.
"To ty jsi ta která ho zná." řekla Liss jako by o nic nešlo.
"Cože?" řekli všichni najednou a vyvalili na Lissu oči.
"To vám teď chci vysvětlit. Tak buďte zticha ať to můžu vysvětlit." řekla Lissa a počkala až se všichni uklidní.
"Pokračuj Liss" pokynula Rose a opřela se o skříň.
"Takže začnu od začátku." vydechla Lissa. "Asha Abrahama milovala. Podle toho co jsem četla a vzkázala nám neznámá mrtvá žena ho Asha vyléčila tak, že myslela na to jaký byl a na jejich lásku. Myslela prostě jen a jen na jeho. Při léčení je důležitá koncentrace a při obnově dhampýra nebo moroje je důležité, aby bylo vše do posledního detailu bezchybné. Já Dimitrije moc neznám. Teda ve srovnání s Rose a tak se Rose se mnou propojí. Je možné, aby se stínem políbená a uživatel éteru spojili. Rose mi vleze do hlavy a díky tomu co jsem se naučila od Adriana se na ní napojím i já. Budeme si moci předávat pocity i myšlenky. Rose bude zaměřená na to, aby mi ukázala své pocity a myšlenky týkající se Dimitrije a já ho mezitím vyléčím." dopověděla Lissa a čekala na reakce ostatních.
"To zní až moc lehce." zašeptala Rose
"Ani ne. Napojit se na tebe bude sice težké, ale vyléčit Dimitrije bude těžší. No i když s Adrianem se na sebe napojit dokážeme a u tebe by to mělo být mnohem lehčí. Párkrát si to zkusíme a bude to hračka.Navíc to léčení takhle bude vysávat sílu z nás obou najednou. Takže nám to skoro neublíží." usmála se Liss
"Dobře. Kdy to zkusíme?" zeptala se Rose.
"Večer, až uděláme práci." ukázala Lissa na papíry co každý držel.
Rose se začetla, byl to seznam věcí co každý musel do druhého dne stihnout připravit. Rose děsila jeho délka a drobnost písma.
"Řekni, že si děláš srandu." zeptal se ohromeně Adrian
"Bohužél ne." podívala se na něj Lissa omluvně.
"Jo a auto už máme zařízené, kdyby něco. Taša ho přiveze zítra a nechá mi ho tu do maturity a i potom mi zůstane." řekl Christian a škrtl jednu položku. "Hned mě ten seznam děsí míň" zakřenil se na Lissu.
"Tak Christiane jdeme balit." vstal Adrian a šel za Christianem ke dveřím "A vy taky balte." houkl ještě na holky, než za sebou zabouchl dveře.
"Tak čím začneme?" zeptala se Rose a koukla do seznamu. Jako první položka bylo balení základních potřeb na minimálně tři dny. "Pomůžeš mi? Ve dvou bude aspoň nějaká sranda." navrhla.
"Jasně tak nejdřív zabalíme tobě a pak mně." zasmála se Liss a šla za Rose do pokoje.
"Fajn tak co jsou podle tebe základní potřeby?" zeptala se Rose. Moc dobře věděla, že Lissa bude mít na tento výraz trochu jinou definici než-li ona.
"No začneme třeba oblečením." začala se jí Lissa hrabat ve skříni.
"Jo, ale prosím vybírej věci ve kterých půjde bojovat." zasmála se Rose a šla k ní. Nakonec vybrali dvě tílka, tryčko s krátkým rukávem, mikinu a volnější džíny. Pak se vrhly na další základní potřeby.

Rose s Lissou si obě dobalily za dvě hodiny. Dost u toho blbnuli a smáli se. Lissa nakonec ještě zakřičela, že Rose nemá všechno. Rose se na ní jen tázavě podívala.
Lissa k ní jen přešla a podala jí krabičku s nějakýma přáškama. "Na to jsou tvoje prášky na spaní. Blokují Adrianovi schopnosti." řekla vážně a podala jí je. Chvíli na sebe zaraženě koukali a pak obě najednou vyprskly smíchy.
"Hmm... tak dík no." smála se Rose a hodila krabičku do boční kapsy u své cestovky. "Konečně mu budu moc zabránit mně otravovat." zasmála se znova.
"Tak teď musíme sehnat nějaké jídlo co se rychle nezkazí a nějakou vodu." podívala se Lissa do seznamu.
"Co dělají kluci. Když mi toho máme tolik?" zeptala se Rose
"Adrian zkouší na ošetřovně sebrat nějaké pytlíky s krví." řekla Lissa klidně.
"Cože vždyť si vždy říkala, že je to nechutný." vyhrkla Rose. Pár morojů, ale nebylo jich moc se živilo, krví z nemocničních pytlíků. Pro většinu morojů to, ale bylo odporné, protože krev postrádá výraznou dobrou chuť a navíc moroje tolik nenasytí. Lissa se tak občas živila když byly na útěku, ale na útěku i přísun pytlíků byl velice omezený.
"Jo, ale musíme nějak s klukama pít krev a tohle je nejjednodušší způsob. Jo a Christian zařizuje aby si strážci mysleli, že záhadný strigoj je stále v Missoule."
"Jak?" zeptala se Rose
"Nevím, ale věřím mu." řekla Lissa

Později odpoledne, když měli skoro vše hotové. Lissa znervózněla."Rose musím ti něco říct." povzdychla Lissa.
"Co se děje?" zeptala se Rose.
"Něco sem ti zatajila. Něco co možná zatajila celá morojská společnost. Teda možná ne záměrně,ale..."
"Liss o čem to sakra mluvíš?" posadila se Rose na gauč vedle Lissy.
"Víš jak jsme mluvili o dětech. Víš o tom, že zákony říkají, že je geneticky nemožné, aby dhampýři měli děti?" začala Lissa a v očích se jí zaleskly slzy.
"Jo kam tím míříš?" zeptala se Rose zmateně. V tu chvíly cítila, že Lissa má strach a něco jí strašně děsí.
"Otěhotnění mezi dhampýry je vzácné, ale né nemožné. Tvůj otec to studuje. V historii se objevili tak říkající "tři zázračné děti". Byli to děti dhampýrů Rose. Nevím jak, ale narodili se a žily." vysoukala ze sebe Lissa
"Ale jak? Nemyslíš, že by nám to řekli?" ptala se zmateně Rose.
"Nevím, ale myslím, že něco na tom nehraje. Jako malé jsme si myslely, že je nemožné, aby dhampýři nemohli mít děti a asi jsme se trefily. Nevím budeme to řešit po záchraně Dimitrije." pokusila se o úsměv Lissa.
Rose nemohla věřit tomu co slyšela. Jen kývla, když v tom se ozvalo klepání. Lissa šla ihned otevřít. Byl to Christian.
"Tak co holky máme co jíst?" vtipkoval.
"Jasně máme i čokoládu." přitakala Rose a ona i Lissa se začali smát.
"Tak zítra přijede Taša a budeme mít i auto." objal Lissu kolem pasu a políbil jí na krk. Pak se ozvalo další klepání.
"Nechte toho než začnu zvracet." zavrčela Rose a šla otevřít dveře. "Pojď dál Adriane."řekla automaticky.
Adrian vstoupil a posadil se vedle Christiana na pohovku. "Tak holky můžeme začít."
Rose se posadila vedle Lissy a nechala se od ní chytit za ruku. Chycení za ruku sice nemohlo pomoct, ale dodalo to morální podporu. "Tak Rose vlez mi do hlavy. Zbytek udělám já." řekla Lissa a zavřela oči.
Rose se zaměřila na Lissu. Byla nervózní, ale po chvíli se povedlo. Najednou na ní někdo v Lissině hlavě promluvil. "Řekni něco ať vím, že to funguje." řekl Lissin hlas. "A co jako?" zeptala se Rose jízlivě. "Já tě slyším a cítím z tebe nervozitu." řekl Lissin hlas radostně. "Vážně?" zaváhala Rose a poslala k Lisse vzpomínku na to když viděla poprvé Dimitrije v Missoule jako Strigoje. Z Lissy chvíli po tom ucítila pocit porozumění a lítosti. Pak se, ale vše s ní zatočilo a byla zas ve svém těle.
"Rose si v pořádku?" zeptala se jí Liss
"Jo jsem to bylo úžasný ty jsi mě fakt slyšela." vyhrkla Rose
"Jasně a i cítila tvé pocity. Rose proč jsi mi ukázala tu vzpomínku?" zeptala se Rose
"Jakou vzpomínku?" zajímal se hned Adrian.
"Chtěla jsem abys věděla jak jsem se cítila." řekla Rose tiše.
"To je v pořádku." pohladila jí Lissa po vlasech a pak se otočila na kluky. "Tak funguje to." usmála se. "Máš tu krev?" zadívala se Lissa na Adriana.
"Jo dost krve. Mám jí v pokoji." řekl bezvýrazně.
Rose věděla, že jediná lidská krev co je na ošetřovně. Je pro umělou výživu morojů, kdyby se jim něco stalo. Moc jí tam, ale neměli.
Pak ještě projednávali trasu do Great Falls a další položky seznamu. Dohodli se, že Rose, Lissa a Chris se následující den sejdou s Tašou na oběd v Chatce. Rose tam nechtěla už kvůli vzpomínkám, ale musela tam jít už kvůli Dimitrijovi. Později se rozloučili a šli spát. Rose sice měla v plánu si ještě s Lissou promluvit, ale byla moc unavená na vážný rozhovor.


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 28. července 2010 v 18:00 | Reagovat

Zajímavá kapitola! Těším se na další, doufám, že Dimitrije zachrání! 8-O

2 slayer slayer | 28. července 2010 v 19:02 | Reagovat

Ahoj,
strašně se mi líbí tvůj blog a chtěl bych se zeptat,
zda-li bys nechtěla udělat layout/desing s vampire academy na tvůj blog.
Napiš mi na e-mail vavrdo@seznam.cz
jestli ho chceš a pokud ano tak mi pošli fotky co chceš na layout/desing.

3 Tery Tery | 18. září 2011 v 9:08 | Reagovat

Vážně dost napínavé ! ;-)  :-D  Nádherrraaa :-)

4 LussyNda LussyNda | Web | 30. listopadu 2011 v 11:14 | Reagovat

super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama