14.kapitola-Zkoušky

25. července 2010 v 19:45 | Adria |  Východ slunce
Chci zase alespoň 1 koment!
14.kapitola-Zkoušky
Nastal první den zkoušení potencionálních strážců. Rose věděla, že pokud uspěje dnes bude pak muset jít jen na závěrečné zkoušky za 10 dní. Oblíkla se rovnou do tmavých kalhot na cvičení a fialového tílka. Zhluboka se nadechla a pak vyšla z pokoje a zamířila do tělocvičny.

Rose přišla na řadu jako první. Alberta jí oznámila že nejdřív podstoupí zkoušky z praxe a pak teprve z teorii. Bylo zvykem, že se vždy nejdřív probírala teorie což Rose zmátlo. Kývla a přešla k místu vyhrazenému pro zkoušení z boje. Byla nervózní Stan jí vysvětlil, že Alberta a ještě dva strážci jsou Strigojové a pak se objevil ve dveřích Christian. Stan jen vysvětlil, že Chris bude zastáncem Moroje. Používali se sice při zkouškách i Morojové, ale Rose překvapilo, že dnes bude zastánce morojů zrovna Christian. Když jí vše vysvětlili Stan podal Rose kůl a zahájil začátek. První po ní vystartovali strážce jménem Mark a Alberta. Třetí se zatím snažil dostat ke Christianovi. Rose prudce uskočila a strčila za sebe Christiana tak, aby se k němu falešní Strigojové nedostali. Nebilo obvyklé, že při zkouškách proti studentovi poslali hned tři protivníky. Alberta na Rose vystartovala z jedné strany a zdruhé strany na ní zaútočil neznámý strážce. Rose ustoupila o krok dozadu a pak udělala výpad proti Albertě. Rukou Albertu srazila tak, že Alberta to nečekala a Rose jí tím odhodila slušných pár metrů z dosahu. Hned na to se začala prát s dalším 'Strigojem'. Kopla ho do břicha a pak ho udeřila do prsou. On však se rychle vzpamatoval a udeřil Rose do ramene. Rose, ale neztratila rovnováhu jak čekal a tak mu namířila kůl přímo do srdce. "Moc mě podceňujete" zavrčela a věnovala se Markovi a Albertě. Mark po Rose zaútočil, ale Rose se jen ukázkově otočila a přiložila mu kůl k srdci. Nikdo nečekal, že Rose zvládne dva útočníky zneškodnit tak rychle. V davu někdo zakřičel "Ty vole ona je snad robot ne?". Rose v tu chvíli, ale udělala chybu a nechala se rozptýlit. Alberta se proto na ní vrhla a pořádně Rose kopla do břicha. Rose zakolísala, ale hned nabila rovnováhu a začala se s Albertou prát. Bojovali spolu asi 5 minut než se podařilo Rose vyvést Albertu z rovnováhy a shodit ji na zem, aby jí probodla, ale povedlo se jí to. Všichni v místnosti okamžitě začali tleskat.
"Wow... vážně jsme tě podcenili." křikl na ní Stan.
Rose však ho nevnímala. Byla schopna vnímat jen tu strašnou bolest u srdce. "Mělo to být jinak. Měl tu by tu být se mnou." Rose jen rychle zatřásla hlavou, aby zahnala své myšlenky a otočila se na Stana.
"Gratuluju v první polovině dnešních zkoušek si obstála. Teď jdi do jižního kampusu na druhou část a předej jim tohle." podal jí obálku.
"Jasně." vzala jí Rose a vyšla z tělocvičny. Ostatní ještě pořád na ní křičely různé pochvaly.

Rose zvládla i druhou polovinu testů s výborným hodnocením. Lissa byla nadšená a na následujících 10 dní si Rose získala obdiv všech spolužáku. Další zkoušky byly už jen z teorie a psychiky. Rose to nesnášela, ale hodlala je přestát.Když jsem dorazila na místo zkoušení čekal jí šok. Seděla tam její matka s ještě jedním strážcem.
"Mami? Co tady děláš?" vyhrkla Rose
"Myslela si, že si to nechám ujít?" zeptala se Janine
"Jak to, že nejsi s Lordem Szelskym?"
"Je tu také. Později ti to vysvětlím teď bych, ale ocenila kdybychom se věnovali zkoušce." řekla Janine a pohlédla na Rose přísným výrazem.
"Takže slečno Hathawayová." začal druhý strážce. "Posaďte se" nařídil jí a ukázal na židli na proti stolu za kterým seděl spolu s Janine.
Rose si sedla a vyčkávala až jí matka položí první otázku.
"Takže jak by si reagovala kdyby..." začala strážkyně Hathawayová pokládat otázky.
Rose odpovídala výborně. Asi po půl hodině jí oznámili že prospěla a pogratulovali jí. Rose chtěla odejít, ale matka jí zastavila, že by s ní chtěla ještě mluvit.

Rose teda matku následovala matku do vedlejší místnosti.
"Rose chtěla bych ti něco říct. Posaď se prosím." ukázala Janine na pohovku.
Rose se posadila a počkala až se vedle ní matka usadila. "Sem zvědavá." řekla Rose neutrálním tónem.
"Rose vím, že je ti to nepříjemné, ale musím ti položit pár otázek a byla bych vděčná kdyby jsi nelhala." řekla vážně Rosina matka.
Rose její matka děsila. Takhle vážnou jí ještě nezažila a to Janine byla vážná prakticky 24 hodin denně. "Ptej se" usmála se ve snaze odlehčit situaci.
"Rose když ses mě ptala na Strigoje kteří mají duši. Myslela jsi tím někoho konkrétního?"
Ta otázka byla pro Rose jak dělová rána. Čekala všechno, ale ne tohle! "Ne, proč bych měla?" zalhala.
"Rose byla jsi v Missoule. Si už dost stará takže ti snad mohu věřit, že to co ti řeknu zůstane jen mezi námi. V Missoule byly v poslední době napadeni Morojové a Dhampíři. Napadl je Strigoj který je, ale nezabil a to mi přijde zvláštní. Hlavně když se mě má dcera, pak ptá na Strigoje s duší.Nevšimla jsi si tedy v Missoule něčeho divného?" položila další otázku Janine.
Rose byla v šoku. Bylo to jako její nejhorší noční můra. "Tak to je teda dost ujetý!" předstírala Rose překvapení. Maturita měla být za 6 dní a nemohla dovolit, aby Dimitrijovi ublížili, ne když jí od jejího snu dělili jen dva necelé týdny. "Ničeho jsem si nevšimla" řekla Rose další lež už vážně.
"No kdyby jsi si na něco vzpomněla, tak mi prosím řekni." začala se Janine zvedat z pohovky.
"Mami, že mi řekneš když se dozvíš neco nového. Víš chci, aby Lissa byla po maturitě v bezpečí a navíc je to dost zajímavé chování u strigoje." zeptala se Rose
"Slibuju, že hned jak se něco dozvím, tak ti to povím. Tvůj otec přijede už den před maturitou. Ptal se mě jestli by jsi ten den nechtěla strávit s ním." řekla Janine nepřítomně.
Rose na zlomek vteřiny spatřila v matčiných očích emoce, které jí překvapily. "Byla bych ráda." vydechla Rose. "Mami mám tě ráda" zašeptala Rose. Sama nevěřila, že to řekla.
Strážkyně Hathawayová se zaskočeně otočila na svou dceru. "Já tebe taky Rosemarie." řekla a dívala se na Rose zvláštním pohledem.
"Mami myslíš, že se tátovi budu líbit." zeptala se Rose. Věděla, že je to blbá otázka, ale potřebovala slyšet odpověď. Moc dobře věděla, že otec by jí mohl pomoci zachránit Dimitrije. Nehodlala to riskovat, ale také chtěla vědět na čí stranu se postaví až Dimitrij bude zas dhampýrem. Věděla, že matka bude proti jejímu vztahu s Dimitrijem a navíc až lidé zjistí, že Dimitrij byl Strigoj, bude proti určitě. Budou ho možná chtít i zabít a proto doufala, že aspoň její otec díky výzkumu bude na její straně.
"Určitě. Jsi mu dost podobná Rose." řekla a odešla.
Rose tam ještě chvíli seděla, ale pak se zvedla a šla oznámit Lisse její výsledky a i zprávy co zjistila od matky.

Večer Rose nemohla usnout a tak se rozhodla ujistit o Dimitrijově bezpečí. Volali si sice po návratu z Paříže často, ale nemohla se zbavit pocitu prázdnoty. Vytočila číslo a čekala až to zvedne.
"Rose proč voláš? Děje se něco?" zeptal se Dimitrij.
"Jo i ne." odpověděla Rose po pravdě.
"Nerozumím"
"Strážci o tobě vědí. Teda vědí, že v Missoule někoho napadl Strigoj a jen se napil. Matka mi to řekla. Je tu a vyptávala se mě."
"Rose jsem v pořádku nemusíš si dělat starosti. Ani Victor neví, že jsem tu natož strážci."
"Ale i přes to dávej na sebe pozor."
"Ach Rozo... až moc to přeháníš. Jak jsi dopadla u zkoušek?"
"Jsem jedna z nejlepších. Mám prý před sebou zářnou budoucnost." pousmála se Rose
"Blahopřeju" povzdychl Dimitrij
"Mám pro tebe dárek." usmála se Rose.
"Pro mně?" zeptal se Dimitrij podezíravě.
"Jo pro tebe. Budeš, ale muset počkat dokud tě Lissa nevyléčí." usmála se Rose.
"Prozradíš mi jaký?"
"Ne budeš muset počkat." usmála se do telefonu. Ještě spolu chvíli mluvili, když rozhovor skončil Rose se jen usmála a pak zavěsila telefon.


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 26. července 2010 v 14:17 | Reagovat

Opravdu pěkná kapitola! tak Dimitrij je strigoj s duší, jo?:D To zníá zajímavě....Asi bych si měla přečíst třetí díl VA:-) Každopádně se těším na pokračování

2 Jasmína Jasmína | Web | 26. července 2010 v 18:16 | Reagovat

Víš, co mi příjde nejzajímavější? Že Rose zkoušela její matka. Myslela jsem, že se na ni přišla pouze podívat, ale ona ji rovnou zkoušela?

3 LussyNda LussyNda | Web | 30. listopadu 2011 v 11:06 | Reagovat

pekna kapitolka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama