11.kapitola-Odpovědi

20. července 2010 v 16:55 | Adria |  Východ slunce
Zas chci aspoň jeden komentář!
11.kapitola-Odpovědi
Lissa nejdřív donutila Rose, aby se vysprchovala a převlíkla. Když Rose vylezla ze sprchy Lissa už na ní čekala na posteli s dvěma horkými čaji na nočním stolku.
"Volal Christian chtěli se s Adrianem stavit, ale řekla jsem jim, že ti není dobře tak si promluvíme zítra po škole. Myslela jsem, že nebudeš chtít nic říct o Dimitriovi dokud se nedozvíme jak mu pomoct." usmála se a podala jí čaj.
"Děkuju Lisso jsem ráda, že na to nejsem sama."odpověděla Rose a naťukala heslo do počítače a otevřela tak tajný soubor. Byl obrovský. Bylo tam toho moc. Naštěstí tam byl vyhledavač. "Co mám hledat?" zeptala se Lissy
"Zkus Asha" poradila Lissa.
Rose to vyťukala do klávesnice a zmáčkla enter. Našlo to jednu starou přeloženou legendu , pak výzkum a dalších pár souborů. Rose otevřela anglicky trochu pochopitelněji napsané vyprávění o Ashe.
"Vic to prozkoumáme později" vysvětlila Rose a Lissa si od ní vzala notebook a začala nahlas číst.
"Před několika lety žila mladá morojská dívká jménem Asha. U Ashy se nikdy neprojevilo nadání pro živel, ale to nikdo nevěděl, že má dar života. Asha patřila mezi nižší královský rod a proto po jejích 18 letech dostala vlastního strážce. Jejím strážcem se stal mladý Abraham, kterému bylo teprve 20 let. Stal se Ashiným dobrým přítelem a později se do sebe s Ashou zamilovali. Nějakou dobu spolu udržovali tajný vztah, dokud Ashy rodinu nepřepadli Strigojové. Ashy matku zabili a z Ashiny lásky se stal Strigoj. Asha několik týdnů nevycházela z pokoje. Dokud jí Abraham nevyhledal. Asha se připravovala na smrt, když jí Abraham požádal aby ho zabila. Asha byla překvapená, ale odmítla jeho prosbu vyplnit. On jí pověděl, celý jeho příběh a řekl jí, že mu díky jejich lasce zůstala duše a dál jí prosil o svou smrt. Asha místo toho aby ho zabila použila magii. Uměla uzdravit zranění a oživovat mrtvá zvířata. Tak tou samou schopností vrátila Abrahama zpět mezi živé a zněho se stal zas Dhampýr." dopověděla Lissa "To byl pořádně zkrácený příběh, ale tu dlouhou verzi radši budu číst sama." pohlédla na Rose která jen zírala do stěny. "Jsi v pořádku Rose?" zeptala se Lissa opatrně.
"Myslíš, že to dokážeš?" zeptala se Rose namísto odpovědi.
"Myslím, že jo" usmála se Lissa "Víc, ale zjistím až si přečtu celou legendu."
"Ok" vydechla Rose.
"Hele nevím jak ty, ale já mám hlad do jídelny asi nechceš, ale co kdybych zavolala Christianovi, aby nám něco donesl a mezitím než to denese si pročtu tu legendu?" Lissa věděla, že Rose bude souhlasit když do rozhovoru vsune legendu. Znala jí a toho teď využívala. Děsilo jí jak Rose skoro nejí a je bledá.
"Dobře" souhlasila Rose když se vzpamatovala a usmála se.
Lissa popadla mobil a zavolala Christianovi. Christian souhlasil, že jim za půl hodiny něco donese. Hned jak se zbaví Adriana. Lissa položila telefon a řekla to Rose. Pak si vzala Rosin notebook a začetla se do příběhu o Ashe.

Po půl hodině se ozvalo klepání na dveře. Rose vstala a šla otevřít dveře. Když otevřela tak tam stál Christian s Adrianem.
"Promiň, ale nemohl jsem se ho zbavit." omlouval se Christian
"To je v pohodě." mávla Rose rukou a pustila je dál. "Posaďte se v obýváku. Skočím pro Lissu" odběhla Rose do své ložnice
"Lisso jídlo" vběhla Rose do pokoje a až pak si všimla,že Lissa je smutná. "Liss co se děje?" zeptala se opatrně.
"Bude to težké. Budu kvůli tomu chvíli bez sebe." podívala se Lissa na Rose.
"Nebudeš vezmu to na sebe. Nezblázníš se to já ponesu následky." odvětila Rose jako by o nic nešlo.
"Rose to nej....."
"Teď to nehodlám řešit vedle je Christian s Adrianem." vyhrkla Rose než Lissa stihla dopovědět to co chtěla říct.
"Adrian?" zeptala se Lissa
"Bohužel jo!" zabručela Rose "Lisso pokud budou chtít vědět co se stalo v Missoule. Mohla bys..."
"Jasně" usmála se Lissa.
Když se posadily na gauč Christian jim podal nějaké pečivo s ovocem. "Promiň už nic jinýho nezbilo." omlouval se
"To je dobrý" řekla Rose a začala jíst.
Když Rose s Lissou dojedli Adrian se začal vyptávat. "Co teda bylo v Missoule?"
Tuhle otázku Rose nemohla rozdejchat. Byla to jednoduchá otázka, ale pro Rose byla ta otázka jako ledová sprcha. Rose si v tu chvíli vzpoměla najedinou věc na Dimitrije. Vzpomínala jaké bylo ho zas vidět, jaký byl jeho hlas, jeké bylo když se jí dotknul. Jaké bylo být zas s ním. Vzpomínala jak jí opatrně hladil po tváři a vlasech, když byla v bezvědomí. Jak jí hlídal každou noc. V tu chvíli by Rose dala cokoliv za to ho zas vidět. "Dimitriji já tě zachráním slibuju!" zakřičela vduchu. Z myšlenek jí probrala až Lissa.
"Rose jsi v pořádku?" ptala se starostlivě Lissa.
Rose byla bíla jako stěna a podívala se přímo vedle Lissi. Rose viděla mladou ženu. Ducha mladé ženy. Neznala jí nechápala to. Většinou viděla jen lidi které znala, třeba Masona. "Kdo jsi?" zeptala se a všichni naní vyvalili oči. "Není důležité kdo jsem. Rosemarie poslouchej. Je nebezpečné to co chceš udělat, ale ne nemožné. Jestli mu chceš, ale pomoci tak mu teď zavolej a pošli ho někam mimo Missoule rozumíš? Ať jede do Great Falls. Tam bude v bezpečí"pravila neznámá. Rose jen kývla. Adrian chtěl něco říct, ale Lissa mu dala najevo ať mlčí. "Rosemarie je v nebezpečí chtějí mu ublížit, aby ublížili tobě. Ten kdo chce ublížit tobě i princezně ho chce využít, aby se dostal k tobě. Pověz Vasilise, aby mu pomohla tak jako tobě jen ať, ale myslí na jeho duši a nato jaký je doopravdy. Rose ty jsi klíčem k jeho záchraně. Vím že to nechápeš, ale brzy pochopíš. Nashledanou Rosemarie" rozloučila se žena a zmizela.
"Rose co se děje?" zeptala se Lissa, když se na ní Rose podívala.
"Nevím." přiznala v tu chvíli jako by nedokázala myslet. Najednou si, ale vzpoměla. "Dimitrij" zašeptala. "Dimitrij je v nebezpečí" něco uvnitř ní zařvalo.
"Rose" promluvim Adrian
"Kde mám můj mobil?" vyhrkla a vyskočila na nohy. Běžela do pokoje hledala telefon."Sakra kde je?" prohrabovala cestovku.
"Rose co se děje? Tys zas viděla nějakého ducha? Koho?" vkročila do pokoje Lissa a začala se vystrašeně ptát. Lisse bylo jedno jestli to Chris s Adrianem uslyší a v tu chvíly to bylo jedno i Rose.
"Viděla jsem nějakou ženu. Neviděla si můj mobil?" křikla Rose na Lissu.
"Ženu? Co říkala?" pokračovala Lissa s vyptáváním.
"Liss celé ti to vysvětlím později. Teď je důležité, že pokud ihned nenajdu mobil, tak Dimitrij může zemřít!" zakřičela přes pokoj a připadala si, že každou chvíli omdlí strachem.
"Najdu ten mobil ty se snaž uklidnit." řekla Lissa a začala hledat Rosin mobil.
"Tady je Lisso" podal Christian Lisse mobil a zaním se hned objevil Adrian.
"Co se děje?" vyzvídal Adrian, ale všichni ho ignorovaly.
"Rose uklidni se nebo ti nebude rozumět" podala Lissa kamarádce mobil.
Rose mobil ihned popadla a vytočila Dimitrijovo číslo. Mobil začal vyzvánět po šesti pípnutích, které Rose připadali jako by trvaly věčně se na druhé straně ozvalal hlas.
"Rose?" zeptal se Dimitri do telefonu.
"Jsem to já." odpověděla a v tu chvíli se nezmohla na slovo. Ten hlas ten krásný hlas, který tak milovala.
"Proč voláš? Děje se něco?" zeptal se vážně.
V tu chvíli se Rose probrala. "Poslouchej mě musíš zmizet musíš ještě dnes opustit Missoule. "Jeď do Great Falls a tam zůstaň. Musíš si pospíšit. Rozumíš?" naléhala Rose.
"Rose co se dějě? Uklidni se jsem v pořádku."
"Musíš odjet nebo ti ublíží! Neptej se jak to vím, na to není čas. Odjeď do Great Falls tam budeš v bezpečí." vysvětlovala Rose
"Dobře odjedu ještě dnes. Přes noc si najdu nějaké misto po cestě. Ano?" zeptal se Dimitrij
"Dobře dávej prosím pozor. Za pár dní až si najdeš místo kde budeš moct zůstat zavolej prosím."
"Zavolám slibuju."řekl Dimitrij a zavěsil
Adrian žárlivě koukal na Rose vadilo mu když mluvila s Dimitrijem. "Může mi někdo říct co se deje? A proč si telefonujeme s tím Strigojem?" řekl Adrian hořce.
Lissa ho spražila pohledem a objala Rose a poslala kluky na chvíli do obýváku. "Jsi vpořádku v pořádku?"
"Jsem ok" odpověděla Rose " Ta žena říkala ať ti viřídím, že ho máš uzdravit tak jako mě, ale musíš myslet na jeho duši." vypravila ze sebe
"Lehni si Rose a odpočiň si půjdu jim vysvětlit co se stalo v Missoule. Ano?"
"Díky Lisso. Prosím neříkej všechno před Adrianem." vydechla Rose a položila hlavu na polštář.
"Neboj" zašeptala Lissa a odešla za Christianem a Adrianem vysvětlit jim. Co se dělo v Missoule.
Rose chvíli poslouchala skrze pouto. Adrian zuřil nelíbylo se mu to, že by Rose s Lissou měli nasazovat život za Strigoje. Rose překvapilo když slyšela Lissu
"Adriane ona ho miluje. Umírá pokud máš Rose aspoň trochu rád tak nám pomůžeš. Ona je na dně. Může se smát a tvářit se, že je v pořádku, ale jí to zabíjí. Měl si jí vidět, když mi vše řekla. Nepoznávala jsem jí." spražila Lissa Adriana.
Rose chvíli přemýšlela nad vším co Lissa řekla. Pak, ale vyčerpáním usla.


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Jasmína | E-mail | Web | 21. července 2010 v 11:13 | Reagovat

Hm... Momentálně trpím výpadkem a nenapadá mě, co bych ti k tomu napsala... takže se asi budeš muset pouze smířit s vědomím, že jsem to četla :-)

2 Miška Miška | E-mail | 21. července 2010 v 22:50 | Reagovat

fakt super blog taky bych chtěla mít nadání jako ty závidím O_O  O_O  :-)

3 Adria Adria | E-mail | Web | 22. července 2010 v 0:34 | Reagovat

moc děkuju, ale tím nadáním si nejsem zas tolik jistá :-)

4 Jill Jill | 17. října 2010 v 17:09 | Reagovat

xD kde mám mobil? kde mám mobil? :-D :-D to je bombastická scéna :-D

5 LussyNda LussyNda | Web | 30. listopadu 2011 v 10:27 | Reagovat

super povidka

6 TomkoH TomkoH | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:52 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama